مراجعه ۳۵۴ هزار نفر از زائران اربعین حسینی به مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس در مرزهای غربی


سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: تا ساعت ۱۲ ظهر امروز، اورژانس ۱۱۵ و مراکز درمانی مرزهای غرب کشور به ۳۵۴ هزار و ۲۶۹ نفر از زائران راهپیمایی اربعین حسینی، خدمات فوریت‌های پزشکی را ارائه دادند.

مجتبی خالدی با اعلام این خبر اظهار داشت: در این مدت، ۲۰۲ هزار و ۵۶۵ نفر از زائران اربعین حسینی به مراکز درمانی و ۱۵۱ هزار و ۷۰۴ نفر نیز به پایگاه های اورژانس ۱۱۵ مراجعه کردند.

وی با اشاره به بستری شدن ۲۴۸۳ نفر از مراجعان به مراکز درمانی، گفت: علاوه بر این، ۸۴۵۳ نفر از مراجعان به مراکز اورژانس ۱۱۵ مستقر در سه مرز غربی کشور، به مراکز درمانی اعزام شدند و خدمات درمانی بیشتری را دریافت کردند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه از ابتدای استقرار نیروهای بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت در مرزهای غربی کشور تا امروز، ۲۷۴۸ حادثه ترافیکی رخ داده است، اضافه کرد: لازم است که رانندگان در مسیرهای منتهی به غرب کشور، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و احتیاط لازم را داشته باشند.

 همچنین در این بازه زمانی، ۲۲۹۵ نفر بر اثر مسمومیت غذایی، ۴۲۷۰ نفر بیمار قلبی و ۵۸۵۴ نفر نیز بر اثر بیماری های تنفسی، خدمات درمانی را دریافت کردند.


پایگاه های اورژانس مرزهای غربی